عضو انجمن صنفی لبنی ایران گفت: با توجه به احتمال افزایش مجدد قیمت شیر از ۶۳۰ به ۷۰۰ تومان تا یک ماه آینده، به طور قطع قیمت سایر فرآورده‌های لبنی هم افزایش می‌یابد.

همایون باهری در گفتگو با مهر با اعلام این خبر افزود: به طور قطع افزایش قیمت شیر و رسیدن آن به ۷۰۰ تومان منجر به افزایش قیمت فرآورده های لبنی می شود.

وی اظهارداشت: افزایش قیمت شیر از ۴۱۰ به ۶۳۰ تومان در سالجاری منجر به کاهش تولید شده است. از سوی دیگر، دامداران از فروش شیر خام با این قیمت راضی نیستند، زیرا آنان مجبور هستند علوفه را کیلویی ۵۵۰ تومان خریداری کنند و با فروش شیر با این قیمت تنها باید ضرر بدهند.

باهری با اشاره به اینکه شیر به اندازه کافی تولید نمی شود، اظهار داشت: کارخانجات تولید فرآورده های لبنی از افزایش قیمت راضی نیستند، چرا که این مسئله باعث می شود تا متقاضایان فرآورده های آنها نیز کاهش یابد.

این مقام مسئول با بیان اینکه دامداران از قیمت ۶۳۰ تومان شیر نیز راضی نیستند، ادامه داد: افزایش قیمت بدون شک کاهش تولید را به دنبال دارد، ضمن این که ۷ ماه ابتدای سال دامداران تنها ضرر داده اند. باهری بیان کرد: آن زمان قیمت علوفه بسیار بالا بود ولی شیر با قیمت ارازن فروخته می شد و درنهایت همین اتفاق باعث ضرر مالی دامداران شد.

عضو انجمن صنفی لبنی ایران با یادآوری اینکه احتمال دارد قیمت شیر خام تا ماه آینده به ۷۰۰ تومان نیز برسد، اظهار داشت: با این شرایط می توان پیش بینی کرد که روند افزایش قیمت فرآورده های لبنی ادامه داشته باشد.

وی در ادامه تهیه علوفه با قیمت مناسب را از دیگر مشکلات دانست و اعلام کرد: بسیاری از دامداریهای کوچک به دلیل مشکلات این‌چنینی و عدم هماهنگی در دخل و خرج از بین رفته اند.

باهری همچنین در زمینه جریمه های تعین شده برای افزایش قیمت فرآورده های کارخانجات لبنی گفت: مسئولان باید برای افزایش قیمت علوفه، شیرخام، ظروف پلاستیکی، شکر و کاکائو نیز تدابیری بیاندیشند.

وی گفت: اگر باید قیمت فرآورده های لبنی تعزیراتی و تحت کنترل باشد باید قیمت سایر مواد نیز تحت مدیریت قرار گیرد.

این مقام مسئول گفت: سیاستهای اخیر اعمال شده باعث کاهش میزان تولید شیر شده؛ به این ترتیب حمایت از تولید کننده امری ضروری است.رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
جشن عروسی
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
طرز تهیه روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه مدیریت
فروشگاه اسباب بازی بازیجو
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.