تاريخ : | | نویسنده : barg-news

مشرق: اعتیاد از هرگونه و به هر ماده ای که باشد، خطرآفرین است. این اعتیاد در جوامع امروزی از طرق مختلف در بین جوانان و بزرگسالان شیوع پیدا کرده است. بسیاری از کارشناسان معتقدند که این گونه اعتیاد ها نیز باید شناسایی شده و از رشد بی امان آن ها جلوگیری به عمل آید.

این روزها با پیشرفت علم و فناوری، انسان ها بنا به نیازهایشان به سمت وسیله یا کار خاصی گرایش پیدا می کنند. این گرایش به طوری است که ممکن است در بعضی از شرایط به اعتیاد نیز تبدیل بشود.

این اعتیادها که تا حدودی خطرناک نیز هستند، می توانند در بعضی شرایط باعث ایجاد بیماری هایی در افراد و در شرایط دیگر باعث جدایی بین افراد خانواده شود.

اعتیاد به کار کردن:

این نوع اعتیاد به عنوان یکی از بدترین نوع اعتیادهای مدرن شناخته میشود. در جوامع امروزی شما باید معتاد به کار کردن باشید تا بتوانید پول بیشتری را کسب کنید. در اینجا لازم است تا به شما یادآوری کنیم که اعتیاد به کار کردن با سخت کار کردن متفاوت است.

هنگامی که شما به یک کاری معتاد می شوید دست کشیدن از آن برای شما سخت می شود. اما وقتی شما سخت مشغول یک کار هستید برای یک هدف خاص آن را انجام می دهید و پس از رسیدن به آن هدف دیگر از انجام آن کار دست میکشید.

در دهه 1980 عده ای از کارمندان ژاپنی به علت اعتیاد به کار کردن جان خود را از دست دادند. این امر باعث شد تا دولت ژاپن نظارت بیشتری بر روی این امر داشته باشد.

اعتیاد به تلویزیون:

اعتیاد به تلوزیون نیز یکی از مسائلی است که جوامع بشری امروز درگیر آن هستند. این اعتیاد که بیشتر گریبان گیر بانوان است باعث شده تا مقالات بسیاری از مضرات این امر نوشته شوند.

مهمترین مشکلی که تلویزیون برای شما ایجاد می کند، این است که شما مجبورید تا به طور مستقیم به مانیتور خیره شوید و به چشمان خود بسیار آسیب بزنید. طبق آخرین تحقیقات به عمل آمده افرادی که بیش از 4 ساعت در روز تلویزیون تماشا می کنند باید بدانند که به این جعبه جادو معتاد شده اند.

اعتیاد به ورزش:

این اعتیاد در جنبه اول بسیار خوب به نظر می رسد. شاید شما هم دیده باشید افرادی را که بسیار ورزش می کنند. این ورزش کردن تنها رفتن به باشگاه های بدن سازی نیست، گاهی شما به دویدن و یا انجام ورزش های کششی معتاد می شوید.

اعتیاد به ورزش در نوع خود خوب است اما تحقیقات حاکی از ان است که در کنار این اعتیاد شما به چیزهای دیگری نیز معتاد خواهید شد. برای مثال شما برای ورزش کردن به انرژی نیاز دارید پس شما به خوردن غذاهای پر انرژی اعتیاد پیدا می کنید.

 بر طبق مقاله ای به نام Behavioral neuroscience که در سال 2009 به چاپ رسید دانشمندان به شباهت هایی بین دویدن بیش از حد و استفاده نادرست از مواد مخدر دست پیدا کردند.

اعتیاد به خرید کردن :

این نوع اعتیاد شاید به نوعی یکی از مخفی ترین اعتیاد ها باشد به طوری که شما متوجه آن نمی شوید. افرادی که به خرید کردن اعتیاد دارند، ناخودآگاه هر چیزی را که زیبا تصور کنند میخرن. به طور ساده تر اینک این افراد کمتر به نیازهای خود دقت می کنند. برای مثال می توان به افرادی اشاره کرد که چند جفت کفش دارند اما تا کفشی زیبا را می بینند بدون توجه به نیازشان آن را خریداری می کنند.

در بیشتر مواقع این افراد پس از خرید یک شی بی مصرف ناراحت شده و از خرید خود پشیمان می شوند اما بار دیگر آن را تکرار می کنند. این نوع اعتیاد می توانند عواقب جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد.

اعتیاد به اینترنت:

این اعتیاد به نوعی فراگیرترین اعتیاد زمان ما است. شاید در بعضی مواقع تعداد افرادی که به اینترنت اعتیاد دارند از معتادین به مواد مخدر نیز بیشتر باشد زیرا شما تنها نیاز به یک اینترنت خوب دارید تا در آن زمان بدون توجه به گذز زمان ساعت ها به چرخ زدن در اینترنت مشغول باشید.

گاهی اوقات شما کامپیوتر خود را به دلیلی غیر از سر زدن به اینترنت روشن می کنید اما بدون توجه به کار خود به اینترنت وصل شده و کار اصلی خود را فراموش می کنید.

آمریکا یکی از کشورهایی است که بیشترین تعداد معتاد به اینترنت را دارد و همین مسئله موجب شده تا مراکزی برای درمان این افراد تاسیس شود. این مراکز دورهای 45 روزه را برای این افراد تدارک دیده اند تا شاید بتوانند آن ها را از این اعتیاد دور کنند.


رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
جشن عروسی
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
طرز تهیه روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه مدیریت
فروشگاه اسباب بازی بازیجو
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | دوره آموزشی کفپوش سه بعدی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.