امام جمعه موقت تهران با اشاره به سالروز ولادت حضرت علی(ع) گفت: امیرمومنان علی(ع) قرآن ناطق و تجلی اعظم پروردگار است.
 
به گزارش واحد مرکزی خبر ، حجت الاسلام کاظم صدیقی در خطبه دوم نمازجمعه تهران با بیان اینکه حضرت علی(ع) در همه زندگی خود ارتباط دائم با خدا داشت، افزود: در نماز نیز به خاطر خدا و در محضر او فقیر را فراموش نکرد و در حال رکوع انگشتری خود را به فقیر اعطا کرد.

خطیب جمعه تهران همچنین با اشاره به فتنه ای که سال گذشته در کشور رخ داد، گفت: این فتنه خطرناک و البته کور بود و هنوز هم نباید از آن غافل باشیم.

وی تصریح کرد: شکر خدا دریای همت مردم و عظمت حماسه حضور آنها بسیاری از مشکلات را حل کرد اما عواملی که با خارج در ارتباط بودند تصور کردند که می توانند جمعی را از مردم جدا کنند و به خیابانها بکشانند.

حجت الاسلام کاظم صدیقی گفت: در مورد تحریم ایران نیز همین فتنه گران بودند که به خارجی ها امید دادند و دشمنان نیز تصور کردند که می توانند در صفوف مردم شکاف ایجاد کنند که اگر فشاری باشد نظام درهم می ریزد.

خطیب جمعه تهران با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری درخصوص لزوم حفظ وحدت به عنوان استمرار حیات جامعه افزود: حیات ما اقتضای همدلی، همراهی و وحدت دارد.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری در سخنرانی سالروز رحلت امام(ره) خطوط را مشخص کردند، گفت: کسی که از خط خارج شده باشد باید برگردد اما اگر کسی گرایش به مخالفت با این خط را دارد از این ملت و انقلاب نیست.

امام جمعه موقت تهران افزود: دشمنان این ملت هنوز ملت ایران را نشناخته اند که در شرایطی انقلاب کرد که نیروهای استکبار و مستشاران نظامی در کشور بودند اما این مردم با رهبری امام آنها را بیرون راندند و حکومت اسلامی تشکیل دادند.

حجت الاسلام کاظم صدیقی خطاب به دشمنان خاطرنشان کرد: آن روز که هنوز این وحدت و این نیروها را نداشتیم مقابل شما ایستادیم و در هشت سال جنگ تحمیلی مقاومت کردیم، نه از تحریمتان ترسیدیم و نه از همدست شدن دولتهایتان.

خطیب جمعه تهران شورای امنیت سازمان ملل را شورای ضدامنیت و شورایی بی آبرو خواند و گفت: ملتی که به خدا اتکا دارد از تحریمتان نمی هراسد و هر چه شرارت شما بیشتر شود اتحاد ما بیشتر خواهد شد.

وی با اشاره به هفته قوه قضاییه و درپیش بودن هفتم تیر سالروز شهادت آیت الله بهشتی و 72 تن از یاران وفادار و مومن انقلاب و امام در آن روز افزود: اگر حقانیت این نظام اسلامی نبود هر حکومت دیگری می توانست با وقوع چنین حادثه ای ساقط شود.

امام جمعه موقت تهران شهید آیت الله بهشتی را شخصیت کم نظیر تاریخ معاصر خواند و با اشاره به فضایل اخلاقی و خلوص وی گفت: شاخص مهم زندگی شهیدبهشتی ولایتمداری اش بود که در تدوین قانون اساسی و تز ولایت فقیه آن را نشان داد.

حجت الاسلام کاظم صدیقی افزود: شهید بهشتی علیه جو تندی که دشمنان نظام و انقلاب به راه انداخته بودند سکوت و زخم زبان ها را تحمل کرد و تا زمان شهادتش شخصیتش

را مورد حمله قرار می دادند اما چون خود را سرباز ولایت می دانست چیزی نگفت و مقاومت کرد.

وی اضافه کرد: شهادت آیت الله بهشتی در واقع تولد او و تزریق خون در پیکر انقلاب بود.

حجت الاسلام صدیقی خطاب به دشمنان ایران گفت: انقلابی که با رحلت امام و شهادت افرادی مانند آیت الله بهشتی تکان نخورده است با تهدیدها و تحریم های شما ضربه ای نخواهد دید.

امام جمعه موقت تهران در خطبه اول نیز با اشاره به اداب پاکیزگی گفت: باطن ما باید با ظاهرمان منطبق و هر دو پاک و مطهر باشد.

حجت الاسلام و المسلمین صدیقی با بیان اینکه خداوند، معیار و ملاک قبولی تلاشهاست، افزود: دنیا جای تلاش و کوشش و جهاد و پیکار است و نباید از فریبکاری دشمنان غافل شد.

خطیب نماز جمعه تهران گفت: نماز تجلی خدا در دل بنده اش است و باید این دل را پاکیزه کرد.
 

رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
جشن عروسی
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
طرز تهیه روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه مدیریت
فروشگاه اسباب بازی بازیجو
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | دوره آموزشی کفپوش سه بعدی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.