تاريخ : | | نویسنده : barg-news

وزير راه و ترابري در حاشيه‌ي هجدهمين همايش ارگان‌هاي دريايي براي پاسخگويي به سوالات خبرنگاران در يك كنفرانس مطبوعاتي حاضر شد، اما خبرنگاران به دليل آن‌چه كه آن را عدم دريافت پاسخ قانع‌كننده از سوي وزير عنوان مي‌كردند، جلسه را ترك كردند.

به گزارش ايسنا، حميد بهبهاني امروز در نشست با خبرنگاران در پاسخ به سوال ايسنا كه پرسيد "آيا در مورد رييس سازمان هواپيمايي كشوري تصميم نهايي را گرفته‌ايد؟" پاسخ داد: چرا‌ من؟ من چه جوابي بدهم!

وي خطاب به خبرنگاران افزود: شما در همايش دريايي هستيد يا همايش هوايي؟ چرا سوال‌هاي خارج از حوزه دريايي مي‌پرسيد؟

وي در پاسخ به اين‌كه ولي وزير راه مسووليت چهار بخش حمل ونقل هوايي، دريايي، ‌ريلي و زميني را بر عهده دارد و بايد در خصوص اين حوزه‌ها پاسخگو باشد، اظهار كرد:‌ 110 نماينده مجلس به رئيس جمهور نامه داده‌اند كه بايد در اين راستا رئيس جمهور موضوع را بررسي و اجرا كند.

بهبهاني درباره اين كه پس تغيير مديريت سازمان هواپيمايي كشوري بستگي به نظر رياست جمهوري دارد؟ اظهار كرد:‌ شما از من سوال مي‌كنيد يا خودتان داستان درست مي‌كنيد؟! نمايندگان مجلس نامه تغيير مديريت را به رئيس جمهور داده‌اند و ايشان بايد موضوع را بررسي كنند.

وي درباره خروج خلبانان روسي از ناوگان هوايي كشور نيز اظهار كرد: حدود پنج هواپيماي روسي با كليه خدمه از كشور خارج شده‌اند، اما با توجه به اين كه خلبانان ايراني‌ به هواپيماهاي روسي تسلط ندارند، براي جايگزيني خلبانان روسي با ايراني حداقل به يك سال زمان نياز است تا يك استاد خلبان ايراني آموزش ببيند و جايگزين خلبان روسي شود.

وي تصريح كرد: كليه خلبانان روسي در يك زمان معقول از كشور خارج مي‌شوند.

وزير راه و ترابري درباره امتناع سازمان هواپيمايي كشوري از صدور مجوز براي ورود هواپيماهاي غربي اظهار كرد:‌ واردات هواپيما شرايطي دارد كه مهمترين آن سال ساخت هواپيما و تاريخ اورهال شدن (تعمير و نگهداري) آن است كه بايد بررسي شود.

به گفته وي 7 خردادماه گروهي از خارج براي بررسي وضعيت موجود ناوگان هوايي به ايران اعزام مي‌شوند.

او درباره زمان ساخت راه‌آهن غرب نيز اظهار كرد: سرمايه‌گذار جديد براي اين پروژه خواهيم آورد و هم اكنون از اراك تا ملاير 90 درصد عمليات زيرسازي تمام شده است. 30 درصد از عمليات زيرسازي راه‌آهن ملاير تا كرمانشاه نيز انجام شده و ساخت راه‌آهن از كرمانشاه به خسروي نيز در مرحله مطالعه قرار دارد.

وي در واكنش به اين كه همايش سال گذشته نيز با محوريت توسعه دريا محور برگزار شده، اما اهداف آن همچنان به همايش امسال موكول شده و باوجود تاكيد بر توسعه حمل ونقل دريايي در اجرا اقدامي در بنادر مهم و استراتژيكي همچون چابهار ديده نمي‌شود، اظهار كرد: دريا محوري به يك ارگان مرتبط نيست و همكاري مجموعه‌اي از ارگان‌هاي راه و ترابري، بازرگاني، نيرويي دريايي و امثال آن را لازم دارد. وظيفه وزارت راه در اين رابطه افزايش ميزان ترانزيت در بخش راه و راه‌آهن است.

او خاطرنشان كرد: ظرفيت اسمي بنادر تجاري طي يك سال گذشته افزايش يافته و تخليه و بارگيري كالاهاي كانتينري نيز 15 درصد رشد داشته است.

وزير راه و ترابري در پاسخ به سوال خبرنگاري كه پرسيد "طي يك سال اخير بندر چابهار همچنان مشكل فاينانس داشته و پيشرفت آن نيز بسيار ناچيز بوده است، حال براي بندر چابهار به عنوان بندر استراتژيك و اقيانوسي كشور چه اقدامي انجام شده است؟" گفت:‌ در حال حاضر با بودجه سازمان بنادر و دريانوردي موج شكن اين بندر كه سه كيلومتر طول دارد و قبلا يك كيلومتر از آن ساخته شده بود، در حال ساخت است كه 250 متر از آن باقي مانده است.

بهبهاني در پاسخ به اين كه آيا تنها ساخت موج شكن جزو طرح توسعه اين بندر است؟ گفت: ساخت موج شكن اصل كار است و اگر سه كيلومتر موج شكن ساخته شود، قسمت لايروبي به وسيله موسسه‌هايي كه خودشان فاينانس را تقبل مي‌كنند، اجرا خواهد شد.

وي درباره عدم تامين فاينانس طرح توسعه بندر چابهار طي يك تا دو سال اخير و انصراف شركت‌هاي سرمايه‌گذار عمان و هند اظهار كرد: فاينانس اين نيست كه كسي كيسه پولي بياورد و ما نگيريم، بلكه همچون ماهيگيري است كه بايد صبر و حوصله داشته باشيم تا ماهي به قلابمان بيافتد.

- در حاشيه

جمع زيادي از خبرنگاراني كه در اين كنفرانس مطبوعاتي حضور داشتند، به دليل عدم دريافت پاسخ مناسب از سوي وزير، جلسه پرسش و پاسخ را ترك كردند.

در اين جلسه زماني كه هر يك از خبرنگاران مي‌خواست سوال خود را مطرح كند، وزير با اين پيش‌فرض كه سوالات خبرنگاران در راستاي تخريب عملكرد وي است، به آنان مي‌گفت: "من كه سوال شما را مي‌دانم! شما به دنبال اين ميگرديد كه بپرسيد و بهبهاني را بكوبيد!"رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
جشن عروسی
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
طرز تهیه روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه مدیریت
فروشگاه اسباب بازی بازیجو
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | دوره آموزشی کفپوش سه بعدی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.