تاريخ : | | نویسنده : barg-news

  سرپرست دادسراي جنايي تهران روز گذشته در گفتگو با جام جم از پايان گرفتن تحقيقات ويژه قضايي در ارتباط با پرونده ترور قاضي مقدس خبر داد.
پس از گذشت چند ماه از دستگيري عامل ترور قاضي مقدس و اعتراف متهم به قتل يک سرباز انتظامي و يک مشتري بانک و چندين فقره سرقت مسلحانه ، اين پرونده اکنون در شعبه چهارم بازپرسي دادسراي جنايي ، آخرين مراحل خود را سپري مي کند تا پس از صدور کيفرخواست به دادگاه ارسال شود.

 قاضي فخرالدين جعفرزاده ، سرپرست دادسراي جنايي در ارتباط با آخرين مراحل پيگيري پرونده به خبرنگار ما گفت : پس از دستگيري عامل جنايت و با توجه به اعترافات صريح وي مبني بر ترور قاضي شهيد مقدس و يک سرباز انتظامي و يکي از مشتريان بانک ها ، اين پرونده براي احقاق حقوق شاکيان ، از ابعاد مختلف نيازمند بررسي و دقت بيشتر بود ، ضمن اين که متهمان علاوه بر قتل در چندين فقره سرقت مسلحانه مشارکت داشتند.

 وي در خصوص طولاني شدن زمان رسيدگي به پرونده گفت : در حال حاضر دادسراي جنايي بخصوص در ارتباط با قتل با کمبود نيرو روبه رو است و از آنجا که 3 بازپرس در تهران مسووليت رسيدگي به پرونده هاي قتل را عهده دار هستند و گاهي از اوقات يکي از آنها نيز در مرخصي به سر مي برد ، دادسرا هر روز با انبوه پرونده هايي که به شعبات قتل ارجاع مي شود ، روبه رو است که هر کدام از آنها نيازمند بررسي دقيق ، نظريه پزشکي قانوني ، دلايل و انگيزه هاي جرم ، بازسازي صحنه و... است که مرحله تحقيقات را طولاني مي کند و من اميدوارم با مساعدت مسوولان قضايي ، نيروي کارآمد در اختيار دادسراي جنايي قرار گيرد تا پرونده ها نيز در کمترين زمان ممکن بررسي شوند.

سرپرست دادسراي جنايي در ادامه تصريح کرد: در حال حاضر ، مجيد کاووسي و حسين کاووسي به اتهام مباشر و معاون در قتل در اختيار بازپرس شعبه چهارم دادسراي جنايي قرار دارند و با توجه به جمع بندي هاي صورت گرفته ، اواخر اين هفته آخرين دفاعيات متهمان اخذ و بلافاصله کيفرخواست آنها صادر خواهد شد.

قاضي جنايي در پاسخ به پرسش خبرنگار ما که آيا متهمان اعترافات تازه اي عنوان کرده اند يا خير ، گفت : اعترافات متهمان کاملا دقيق و منطبق بر کارشناسي هاي ماموران پليس آگاهي است و صحنه قتل هر 3 مقتول بدقت بازسازي شده است و با دعوت از خانواده شاکيان ، آنها نيز شکايت هاي خود را مطرح کرده اند.

سرپرست دادسراي جنايي افزود: متهمان اعترافات تازه اي بيان نکرده اند ، به همين دليل اواخر هفته آخرين دفاعيات آنها اخذ و سپس بخشي از پرونده که در ارتباط با سرقت مسلحانه و استفاده از سلاح بوده ، به دادگاه انقلاب اسلامي ارسال خواهد شد تا اين متهمان محاکمه و مجازات قانوني در خصوص آنها اعمال شود. رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
جشن عروسی
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
طرز تهیه روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه مدیریت
فروشگاه اسباب بازی بازیجو
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.