تاريخ : | | نویسنده : barg-news

اخبار,اخبارسیاست خارجی, سرپرست مذاکرات هسته ای


 اخبار سیاست خارجی - رویترز گزارش داد
اشتون تا پایان مذاکرات سرپرست 1+5 است

خبرگزاری رویترز به نقل از یک دیپلمات غربی اعلام کرد: قدرت‌های جهانی از کاترین اشتون می‌خواهند که در طول چهار ماه آینده به سرپرستی مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه 1+5 ادامه دهد.

به گزارش ایسنا، این دیپلمات غربی چند ساعت پس از اعلام تصمیم ایران و قدرت‌های جهانی برای تمدید مذاکرات هسته‌ای پس از آنکه نتوانستند در ضرب‌الاجل 20 ژوئیه به توافق نهایی برسند، گفت که قدرت‌های جهانی از کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا انتظار دارند تا در طول تمدید این مذاکرات به وظایف پیشین خود علیرغم پایان دوره کاری‌اش ادامه دهد.

بر اساس گزارش خبرگزاری رویترز، دوره فعالیت خانم اشتون به عنوان مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در اکتبر 2014 یعنی پیش از 24 نوامبر، پایان چهار ماه تمدید مذاکرات هسته‌ای ایران پایان می‌یابد اما این دیپلمات غربی گفت که خواست واضح این کشورها این است که خانم اشتون تا به نتیجه رسیدن این مذاکرات به کار خود ادامه دهد.

کاترین اشتون که هم‌اکنون 58 ساله است از چهار سال گذشته تاکنون به عنوان مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا فعالیت کرده که هماهنگ کردن مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه 1+5 وظایفش را شامل می‌شود. نقش وی ایجاب می‌کند تا اشتون با آمریکا، روسیه، چین، انگلیس، فرانسه و آلمان برای اتخاذ یک موضع واحد در مذاکرات هسته‌ای ایران تلاش کند.

به طور قطع این تهران و واشنگتن هستند که باید تعیین کنند توافقی صورت خواهد گرفت یا نه؟ اما تلاش‌های خانم اشتون در این مذاکرات سربلندی برای وی در پی داشته و مخالفان او را ساکت کرده است.

جان کری وزیر امور خارجه آمریکا ضمن تحسین تلاش‌های خانم اشتون در وین پایتخت اتریش در جریان مذاکرات هسته‌ای ایران، گفت که معاونت خانم اشتون و تیمش در مذاکرات عالی و خستگی‌ناپذیر بود.


  اخبار سیاست خارجی - ایسنارپورتاژ
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
طرز تهیه روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه مدیریت
فروشگاه اسباب بازی بازیجو
نمایندگی برندها در ایران
نحوه کاشت ابرو و مزایای آن
سامانه جامع مشاغل شهرری
برگزاری دوره های آموزشی حرفه ای توسط رایتک
تومور اربیت ، علائم ، درمان و جراحی آن ها
اتوبار و باربری تهران برای اسباب کشی
استعلام قیمت لحظه ای کالاهای دیجیتال
فال حافظ

لینک های مفید
افزایش فالوور اینستاگرام | آموزش مجازی | جوش فلزات | تجهیزات تالار | کاغذ دیواری | کاغذ دیواری | فلزیاب |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.