زن وشوهر فراری دستگیر شدند،راز جنایت خونین خیابان مقدم فاش شد

ایسنا: کارآگاهان پلیس آگاهی تهران بزرگ فردی که به دلیل اختلاف و کدورت قدیمی، دوستش را با ضربات متعدد قمه از پای درآورده بود، دستگیر کردند.

مأموران کلانتری 161 ابوذر در ساعت سه بامداد اولین روز از خرداد ماه سالجاری، از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی 110 در جریان یک فقره درگیری منجر به قتل در میدان مقدم قرار گرفتند.

با حضور مأموران کلانتری در محل و تأیید خبر، موضوع به قاضی کشیک ویژه قتل و پلیس آگاهی تهران بزرگ اعلام شد که با حضور تیم بررسی صحنه جرم اداره دهم پلیس آگاهی و آغاز تحقیقات مقدماتی، به دستور بازپرس شعبه پنجم دادسرای امور جنایی پرونده برای رسیدگی تخصصی در اختیار اداره دهم قرار گرفت.

با حضور کارآگاهان در محل جنایت و آغاز تحقیقات، در بررسی‌های اولیه مشخص شد که جنایت در یک نزاع و درگیری، میان دو نفر به اسامی «مهرزاد.ز»34 ساله و «موسی.ب»46 ساله و در حضور یک زن و شوهر به اسامی «فاطمه . ر» و «علی. هـ» به وقوع پیوسته که مهرزاد، طبق نظریه پزشکی قانونی به علت اصابت جسم نوک تیز به قفسه سینه به قتل رسیده و «موسی» نیز که آثار جراحت‌های ناشی از اصابت جسم تیز بر روی دست، کتف و گردنش کاملا مشخص بود، برای انجام اقدامات درمانی به بیمارستان سینا انتقال پیدا کرده اما فاطمه و علی پس از درگیری از محل متواری شدند.

به گزارش ایسنا، با توجه به اطلاعات بدست آمده از تحقیقات مقدماتی، بلافاصله کارآگاهان با مراجعه به بیمارستان اقدام به دستگیری «موسی» که اعتیاد به مصرف مواد دارد، کرده و در همان تحقیقات مقدماتی ، موسی صراحتا به ارتکاب جنایت اعتراف و در اظهارات خود به کارآگاهان گفت که در خانه نشسته بودم که ناگهان صدای صحبت‌های بلند دو مرد را شنیدم که در حال جر و بحث کردن بودند؛ به داخل اتاقی که مهرزاد و علی در آن بودند رفته تا ببینم موضوع از چه قرار است که پس از دقایقی از حضور من در داخل اتاق، میان من و مهرزاد مشاجره و جر و بحث اتفاق افتاد ؛ ناگهان چاقویی را که در پشت کمرم قرار داده بودم ، به قصد ترساندن مهرزاد، بیرون کشیده اما مهرزاد در حالیکه او نیز یک چاقو به همراه خود داشت به سمت من آمد که در یک لحظه چاقو به مهرزاد خورد و محل چاقو شروع به خونریزی کرد؛ در همین لحظه «علی» نیز با قمه، به دست و سر و گردنم چندین ضربه زد و می خواست مرا بکشد که من به طبقه پائین ساختمان فرار کردم و علی و زنش ( فاطمه ) نیز از محل فرار کردند.

متهم درباره انگیزه اصلی خود درمورد درگیری منجر به قتل، به کارآگاهان گفت که به خاطر تهمتی که مقتول به من زده بود، از دست مهرزاد عصبانی و ناراحت بودم و در زمان حضور در داخل اتاق به خاطر فحاشی‌های رکیک و ناسزا گفتن‌های مهرزاد، با ضربات چاقویی که از آشپزخانه برداشته و در کمرم پنهان کرده بودم ضرباتی را به او وارد کردم.

با وجود اعتراف صریح «موسی» به ارتکاب جنایت، کارآگاهان به علت حضور علی و همسرش در درگیری و متواری شدن آنها از محل وقوع جنایت و به منظور انجام تحقیقات تکمیلی، دستگیری این زن و شوهر متواری در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت.

بنابراین گزارش، تحقیقات درباره این زوج نشان داد که علی و همسرش، هر دو نفر اعتیاد شدیدی به مصرف کراک و شیشه داشته و چند روز قبل از وقوع جنایت نیز با مراجعه به موسی ( متهم ) اقدام به اجاره یک اتاق در منزل پدری وی کرده و پس از جنایت نیز از محل متواری شدند.

با وجود نامشخص بودن محل فرار علی و همسرش، کارآگاهان با انجام تحقیقات پلیسی موفق به شناسایی مخفیگاه این زوج در سمنان شدند که بلافاصله هماهنگی‌های لازم با پلیس آگاهی سمنان انجام و هر دو نفر پس از دستگیری توسط پلیس آگاهی سمنان و برای انجام تحقیقات تکمیلی به اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ انتقال داده شدند.

با انتقال علی و فاطمه به اداره دهم پس از گذشت 10 روز از وقوع جنایت، تحقیقات پلیسی از آنها در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت و هر دو در اظهاراتشان صراحتا به حضور خود در محل جنایت اعتراف کردند.

«علی» در اظهارات خود به کارآگاهان گفت که مهرزاد یکی از دوستان من بود که در شب حادثه پیش من آمده بود و در حال خوردن چای بودیم که ناگهان موسی وارد اتاق شد و پس از چند دقیقه با مهرزاد درگیری لفظی پیدا کرد که ناگهان موسی با چاقویی که از کمر خود در آورده بود به سمت مهرزاد حمله‌ور شد؛ من نیز با برداشتن چاقوی همراه مهرزاد به سمت موسی حمله ور شدم و به همراه همسرم از خانه فرار کردیم.

«فاطمه» نیز در اظهارات خود به کارآگاهان گفت که در شب حادثه ناگهان موسی وارد اتاق شد و شروع کرد با مهرزاد به جر و بحث کردن؛ آندو از قبل با یکدیگر ناراحتی و کدورت داشتند؛ تا مهرزاد از جایش بلند شد، موسی چاقو در آورد و به سر و سینه مهرزاد فرو کرد. همه چیز خیلی سریع اتفاق افتاد؛ همسرم تا این صحنه را دید ، بلند شد و چاقوی مهرزاد را از روی زمین برداشت و دو ضربه به موسی زد که چاقو از دستش بیفتد؛ پس از آن و به محض افتادن چاقو از دست موسی، دست مرا گرفت و از ترس، هر دو نفر از آنجا فرار کردیم.

سرهنگ کارآگاه آریا حاجی زاده، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ در این باره گفت: با دستگیری متهم اصلی پرونده و اعتراف صریح به ارتکاب جنایت، قرار بازداشت موقت برای موسی صادر و برای انجام تحقیقات تکمیلی و مشخص شدن انگیزه اصلی جنایت در اختیار اداره دهم قرار گرفته است همچنین «علی» و همسرش نیز با توجه به حضورشان در محل جنایت و درگیری آنها با متهم اصلی پرونده و فرار از صحنه، با قرار بازداشت موقت و به دستور بازپرس پرونده، برای تکمیل تحقیقات در اختیار اداره دهم قرار دارند./ایسنارپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
جشن عروسی
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
طرز تهیه روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه مدیریت
فروشگاه اسباب بازی بازیجو
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | دوره آموزشی کفپوش سه بعدی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.