صرفه جويي در مصرف انرژي؛‌از باز کردن کراوات ها در شیلی تا پوشیدن لباس گرم در کره جنوبی

 

دولت شيلي براي صرفه جويي در مصرف انرژي به مبارزه با كراوات زدن مردان روي آورده است.

مقام هاي شيليايي معتقدند كه در صورت كم شدن استفاده از كراوات از سوي مردان تاثيرات ناشي از كاهش مصرف انرژي ميليون ها دلار از هزينه هاي مصرف انرژي را مي كاهد .

بر اين اساس " رودريگو آلوارز " وزير انرژي شيلي سرپرستي كمپيني را بر عهده گرفته است كه با توليد تيزرهاي تبليغاتي در شبكه هاي تلويزيوني و انواع ديگري از تبليغات كوشش مي كند تا مردان شيليايي را به نزدن كراوات در اماكن در بسته ترغيب كند.

وزیر انرژی شیلی در توجيه كارزار تبليغاتي ضد كراوات مي گويد: راحت لباس پوشیدن و نزدن كراوات مي تواند به کاهش مصرف دستگاههای تهویه مطبوع بينجامد  که اين امر به کاهش مصرف برق و انرژی کمک خواهد كرد .

وي افزوده است كه بر اساس مطالعات صورت گرفته افزايش 1 تا 3 درجه اي دماي خانه ها و ساختمان هاي دولتي مي تواند به كاهش 3 درصدي در مصرف انرژي بينجامد كه ميزان اين صرفه جويي 3 درصدي بيش از 10 ميليون دلار خواهد بود.

كراوات ، صرفه جويي ، مصرف انرژي

در اين راستا دولت شيلي اقدام به تهيه تبليغات تلويزيوني كرده است كه در اين تبليغات وزرا و مقام هاي دولتي شيلي در حال باز کردن کراوات های خود ديده مي شوند . اين مقام هاي دولتي شيلي در تيليغات تلويزيوني ، مردم و کارمندان خود را هم تشویق به بازکردن کراوات می کنند.

گفتني است پيش از اين نيز در اسپانيا و ژاپن براي صرفه جويي در مصرف انرژي تشويق مردان به عدم استفاده از كراوات به عنوان يكي از راهكارها مورد استفاده قرار گرفته است.

همچنين امسال لي ميون باك رييس جمهوري كره جنوبي نيز همزمان با آغاز فصل سرد در كشورش اعلام كرد كه دستگاه هاي حرارتي اتاق كارش در كاخ رياست جمهوري در سئول را خاموش مي كند و به جاي آن با پوشيدن لباس هاي گرم تر در مصرف انرژي صرفه جويي خواهد كرد .

هم اكنون در شيلي كه در نيمكره جنوبي قرار دارد فصل تابستان است و پيش بيني شده است دماي هوا در اين فصل بالاي 30 درجه باشد . شيلي از جمله كشورهايي در آمريكاي جنوبي است كه تقريبا 100 درصد از نيازهاي سوخت فسيلي خود را از خارج وارد مي كند.../عصرایرانرپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
جشن عروسی
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
طرز تهیه روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه مدیریت
فروشگاه اسباب بازی بازیجو
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | دوره آموزشی کفپوش سه بعدی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.