عباس آخوندی,وزارت راه و شهرسازی,توقف مسکن مهر

وزیر راه: هيچ دستوري براي توقف "مسکن مهر" داده نشده است

آخوندی درباره‌ مشکلات تعاونی‌های مسکن توضيح داد: تعاونی‌های مسکن خود بخش خصوصی هستند و متقاضیان می‌توانند در صورت مشکل، مسائل خود را از سوی وزارت تعاون و براساس قانون برطرف کنند.

وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: متقاضیان مسکن مهر می‌توانند به همان مراجع قبلی مراجعه کنند و بدانند هیچ دستوری برای توقف مسکن مهر صورت نگرفته و همه تعهدات هم‌چون قبل ادامه‌ دارد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، عباس آخوندی در حاشیه همایش تامین مالی پروژه‌های راه و مسکن در جمع خبرنگاران با بيان اينکه وزارت راه و شهرسازی قصد مداخله در افزایش یا میزان تسهیلات مسکن ندارد گفت: جزئیات برنامه افزایش تسهیلات وام مسکن توسط بانک مرکزی و شورای پول و اعتبار اعلام می‌شود.

وی در ادامه افزود: باید امکان تشکیل انواع صندوق پس‌انداز مسکن توسط همه بانک‌ها ایجاد شود تا رقابت لازم برای کسب رضایت بیشتر سپرده‌گذاران فراهم شود.
به گفته آخوندی وزارت راه و شهرسازی قصد دخالت در سقف وام و سود تعیین شده توسط بانک مرکزی را ندارد و باید بانک مرکزی با ایجاد سیستم‌های پس‌انداز و تجهیز منابع مالی، برای گسترش بخش مسکن و صنعت ساختمان توافقات لازم را ایجاد کند.

**مسکن مهر متوقف نشد
وی در پاسخ به مشکلات مسکن مهر و تحویل نگرفتن واحد‌های متقاضیان گفت: هیچ یک از
فرآیند‌های مسکن مهر متوقف نشده و به همان روال قبلی صورت می‌گیرد.
آخوندی درباره‌ مشکلات تعاونی‌های مسکن  توضيح داد: تعاونی‌های مسکن خود بخش خصوصی هستند و متقاضیان می‌توانند در صورت مشکل، مسائل خود را از سوی وزارت تعاون و براساس قانون برطرف کنند.

وزیر راه و شهرسازی خاطر نشان کرد: متقاضیان مسکن مهر می‌توانند به همان مراجع قبلی مراجعه کنند و بدانند هیچ دستوری برای توقف مسکن مهر صورت نگرفته و همه تعهدات هم‌چون قبل ادامه‌ دارد.

**اعلام آمادگی وزارت راه و شهرسازی برای همکاری با بخش خصوصی
وي در ادامه اظهار داشت: برای ورود بخش خصوصی به صنعت حمل‌ و نقل و ساختمان باید ابتدا نگرانی‌های این بخش برطرف شود که لازمه‌ این کار دادن علامت روشنی مبنی بر آمادگی وزارت راه و شهرسازی و برطرف‌ شدن نگرانی بخش خصوصی است.

آخوندی در ادامه افزود: در مذاکره با بخش خصوصی ارزیابی مثبتی داریم و کافی است بخش خصوصی به دولت اعتماد کند تا بسته‌های بخش خصوصی پیشنهاد شود.
به گفته وی بازار سرمایه ایران بازار خوبی است چرا که اخیرا ابزارهای تعریف‌شده‌ای همچون مسکوکات، صندوق‌های زمین و ساختمان و سایر ابزار‌های مشارکتی و شرکت‌های سهامی عام می‌توانند کمک خوبی به بخش خصوصی باشند.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به نیاز بخش خصوصی در صنعت حمل‌ و نقل گفت: نوسازی ناوگان و توسعه‌ زیرساخت، توسعه سرمایه‌گذاری در بخش صنعت حمل‌ و نقل هوایی و نوسازی حمل‌ و نقل ریلی کمک خوبی در نوسازی این صنعت است.

آخوندی در ادامه افزود: تا حدودی گفت‌ و گوهای تخصصی با سرمایه‌گذاران و بخش خصوصی انجام شده و امیدواریم بتوانیم سرمایه‌گذاری گسترده‌ای در حوزه صورت گیرد و گام موثری از خروج رکود تورمی باشد تا علاوه بر ایجاد اشتغال، بتواند سرمایه‌گذاری و کمک خوبی برای مردم باشد./باشگاه خبرنگاران

 

 رپورتاژ
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
جشن عروسی
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
طرز تهیه روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه مدیریت
فروشگاه اسباب بازی بازیجو
نمایندگی برندها در ایران
نحوه کاشت ابرو و مزایای آن

لینک های مفید
افزایش فالوور اینستاگرام | آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول | فلزیاب |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.