مردم سالاری : 10 فروردين ماه سال 88، وقتي زنان و مردان زيادي در پاساژ زرين در شهريار مشغول خريد عيد بودند، ناگهان در ميان جمعيت 4 مرد را ديدند که با چوب، ميله آهني و قمه به سمت جواني حمله کرده و پس از کشتن وي پا به فرار گذاشتند.

4 جوان مهاجم در حالي که چهره خود را از شاهدان پنهان مي کردند در يک چشم به هم زدن از پاساژ بيرون آمدند و از صحنه حادثه گريختند. همزمان با فرار متهمان، پليس شهريار در محل درگيري حاضر شده و در تجسس ها اين حقيقت افشا شد که مقتول 26 ساله مسلم نام داشته که وقتي براي خريد عروسي برادرش وارد پاساژ شده، از سوي 4 جوان مهاجم هدف ضربات مرگبار قرار گرفته است.

پزشک جنايي نيز علت مرگ را ضربه به سر و خونريزي مغزي اعلام کرد. در شاخه ديگري از بررسي ها روشن شد که مقتول با جواني به نام حميد و برادرش اختلاف داشته و چند روز پيش با يکديگر در خيابان درگير شده بودند.

با افشاي اين حقيقت فرضيه قتل با انگيزه انتقام جويي قوت يافت و بازپرس جنايي شهريار دستور بازداشت حميد و برادرش را صادر کرد. کارآگاهان وقتي خود را به پشت در خانه حميد و مغازه برادر وي رساندند با درهاي بسته روبه رو شدند و از همسايه ها شنيدند که آنها به همراه پدر و مادرشان و اعضاي خانواده پس از قتل، محل زندگي خود را ترک کرده و فراري شده اند.

تجسس هاي پليس براي پيدا کردن ردي از اين خانواده فراري آغاز شد تا اينکه پس از 5 ماه تيم تحقيق دريافت که عاملان قتل در کوهستان مخفي شده اند و در کوه هاي آوج زندگي پنهاني خود را آغاز کرده اند.

حميد به همراه 2 برادرش بازداشت شدند و آنها اقرار کردند که در درگيري حضور داشتند اما قتلي انجام نداده اند. آنها در حالي خود را بي گناه دانستند که فيلم دوربين مداربسته پاساژ و اظهارات شاهدان حکايت از اين داشت که 3 برادر به همراه يکي از دوستانشان،  مسلم را به قتل رسانده اند.

با اين شواهد، دادستان شهريار براي اين 4 مهاجم به اتهام قتل عمد کيفرخواست صادر کرد و پرونده براي رسيدگي در اختيار قضات شعبه 71 دادگاه کيفري قرار گرفت. حميد، مهدي، بهنام (3 برادر) و بهمن به اتهام مشارکت در قتل سوم مرداد سال 89 پاي ميز محاکمه رفتند. شحميد دردفاع از خود گفت: چند ماه پيش با يک زن که صاحب سفره خانه سنتي در شهريار است آشنا شدم. به او علاقه مند بودم و مي خواستيم با هم ازدواج کنيم تا اينکه متوجه شدم مسلم -مقتول- نيز براي زن مورد علاقه ام مزاحمت ايجاد کرده، به او تذکر دادم اما کسي را نکشتيم.

در ادامه فيلم دوربين مداربسته پاساژ در دادگاه به نمايش درآمد که حضور متهمان در محل درگيري را تائيد مي کرد. قضات شعبه 71 دادگاه کيفري استان تهران پس از محاکمه متهمان سه برادر به نام هاي حميد، مهدي و بهنام را به اتهام مشارکت در قتل به قصاص محکوم کردند.

در ادامه با اعتراض متهمان به حکم مجازات خود پرونده براي رسيدگي نهائي به ديوان عالي کشور فرستاده شد که قضات ديوان عالي حکم را نقض کرده و براي تحقيقات به دادگاه بازگرداندند. قرار بود سه متهم ديروز محاکمه شوند که با توجه به عدم حضور اولياي دم و ادعاي متهمان درباره رضايت آنها جلسه رسيدگي به ارديبهشت سال آينده موکول شد.... / مردم سالاریرپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
جشن عروسی
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
طرز تهیه روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه مدیریت
فروشگاه اسباب بازی بازیجو
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | دوره آموزشی کفپوش سه بعدی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.