احمد داوود اوغلو وزیر خارجه ترکیه روز گذشته مطالب برخی رسانه ها به نقل از او درباره متهم کردن ایران به دست داشتن در افشای شنود مکالمات خصوصی مقامات ترکیه درباره احتمال دخالت نظامی ترکیه در سوریه را رد کرد.

به گزارش عصر ایران به نقل از روزنامه "زمان " ترکیه، داوود اوغلو در جریان یک کنفرانس در نیویورک در پاسخ به سوال خبرنگار یک روزنامه درباره اینکه او ایران را متهم به دست داشتن در افشای شنود مکالمات خصوصی مقامات ترکیه درباره حمله به سوریه به دلیل اختلافات دو کشور در بحران سوریه کرده است ، گفت :" آنچه من گفتم بسیار روشن و واضح بود... این بسیار روشن است که من ایران را متهم به دخالت در این حادثه نکردم."

برخی رسانه های ترکیه روز شنبه به نقل از داوود اوغلو نوشتند:" وقتی اتفاقی می افتد ، من ابتدا به دایره ای از افرادی که ممکن است از آن حادثه نفع ببرند نگاه می کنم. چه کسی این ادعا (مکالمه مقامات ترکیه درباره حمله به سوریه) را مطرح کرده است؟ نیروهای طرفدار سوریه در ترکیه؟ دولت موازی در ترکیه ؟ و یا نویسندگان طرفدار ایران در رسانه های ترکیه ؟"

گفتنی است در یک مکالمه خصوصی که اخیرا در شبکه یوتیوب در ترکیه منتشر شده است داوود اوغلو با هاکان فیدان رییس دستگاه اطلاعات ترکیه و دو تن دیگر از مقامات نظامی ترکیه درباره احتمال دخالت نظامی ترکیه در سوریه و واکنش های بین المللی محتمل صحبت می کنند.

بهانه دخالت نظامی ترکیه در سوریه حفاظت از مقبره  جد عثمانی ها است که در 20 کیلومتری مرز ترکیه و سوریه و در داخل خاک سوریه قرار دارد . برخی گروه های تکفیری در هفته های گذشته تهدید کرده اند این مقبره را از بین خواهند برد.

ترکیه به شدت نسبت به این مقبره حساس است و از سال 1921 طبق یک قرار داد وظیفه حفاظت از آن با نظامیان و ماموران امنیتی ترکیه است اما در پی بحران جنگ داخلی سوریه و بسته شدن مرزها وضعیت حفاظت از این مقبره و تعویض ماموران نگهبان آن با وقفه مواجه شده است.

ترکیه تهدید کرده است برای تامین حفاظت این مقبره که جد بنیانگذار سلسله عثمانی در آن دفن است، در صورت لزوم از نیروی نظامی استفاده خواهد کرد.

 رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
جشن عروسی
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
طرز تهیه روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه مدیریت
فروشگاه اسباب بازی بازیجو

لینک های مفید
آموزش مجازی | دوره آموزشی کفپوش سه بعدی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.