وزیر خارجه روسیه گفت که مقامات ایرانی قبل از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری اخیر این کشور، آمادگی خود را برای بررسی تعلیق غنی سازی 20 درصدی اورانیوم اعلام کردند.

به گزارش "ایران دیپلماتیک"، سرگی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه همچنین گفت که گروه 1+5 پیشنهاد خواهد کرد مذاکرات جدیدی با ایران بعد از برعهده گرفتن رسمی سمت ریاست جمهوری توسط حسن روحانی برگزار شود.

لاوروف این مطلب را در مصاحبه با دو خبرگزاری آمریکایی آسوشیتدپرس و بلومبرگ در روز جمعه بیان کرد.

وزیر خارجه روسیه اضافه کرد: مقامات ایرانی قبل از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در این کشور، آمادگی خود را برای بررسی امکان توقف غنی سازی اورانیوم در سطح 20 درصدی اعلام کردند. این موضوع می تواند در راس موضوعات مورد بحث در نشست بعدی مذاکرات ایران و گروه 1+5 قرار بگیرد.

گروه 1+5 متشکل از پنج عضو دائم شورای امنیت (آمریکا، فرانسه، انگلیس، چین و روسیه) به علاوه آلمان از چند سال پیش سلسله مذاکراتی را با ایران بر سر برنامه هسته ای این کشور انجام می دهد. هدف از این مذاکرات، کسب توافق برای اجرایی کردن قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل متحد درباره فعالیت های هسته ای ایران است.

حسن روحانی در نیمه مردادماه آینده رسما سمت ریاست جمهوری را برعهده خواهد گرفت.

وزیر خارجه روسیه قبل از این گفته بود: ایران آمادگی خود را برای توقف غنی سازی اورانیوم در سطح 20 درصدی در وضعیت فعلی اعلام کرده است. چنین اقدامی می تواند شدت اختلافات موجود به ویژه نگرانی ها درباره غنی سازی اورانیوم ایران با اهداف نظامی را از بین ببرد.

لاوروف معتقد است به طور طبیعی چنین اقدامی از سوی ایران نیازمند واکنش های متقابل از سوی کشورهای 1+5 است. جامعه جهانی باید با گام های سازنده ایران، اقداماتی مانند توقف تدریجی تحریم های شورای امنیت یا یکجانبه و لغو آنها را در پیش بگیرد.

به گزارش ایران دیپلماتیک وزیر خارجه روسیه از همه طرف های مرتبط با پرونده هسته ای ایران خواست از در پیش گرفتن گام های عجولانه خودداری کنند چرا که به گفته وی" گناه نابخشودنی خواهد بود اگر این فرصت از دست برود."

او همچنین تاکید کرد که  نباید تحریم ها علیه ایران را افزایش داد و به جای آن باید به فکر راه های کاهش تحریم های ضدتهران بود.

لاوروف از ایران و 1+5 هم خواست تا نرمش و اراده سیاسی خود را برای تضمین حرکت روبه جلو نشان بدهند چرا که چنین اقدامی تضمین موفقیت مذاکرات است.

وزیر خارجه روسیه ضمن تایید فعالیت های هسته ای ایران با اهداف صلح آمیز از جمله غنی سازی اورانیوم همچنین خواستار تعیین سریع زمان و مکان برگزاری نشست بعدی مذاکرات میان ایران و گروه 5+1 شد.

لاوروف شرط موافقت با غنی سازی اورانیوم ایران را حل همه مسائل باقی مانده مربوط به برنامه هسته ای این کشور و نظارت همه جانبه و تضمین شده آژانس بین المللی انرژی اتمی بر فعالیت های هسته ای ایران اعلام کرد.


رپورتاژ
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
جشن عروسی
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
طرز تهیه روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه مدیریت
فروشگاه اسباب بازی بازیجو
نمایندگی برندها در ایران
نحوه کاشت ابرو و مزایای آن

لینک های مفید
افزایش فالوور اینستاگرام | آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول | فلزیاب |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.