تاريخ : | | نویسنده : barg-news
 معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی مشهد فروش هر نوع دارو خارج از چرخه داروخانه‌ها را ممنوع اعلام کرد.

به گزارش ایسنا، دکتر محمد رضا صابری با بیان این که فروش دارو خارج از این چارچوب دخالت در نظام دارویی کشور محسوب می شود و جرم است، گفت: فروش اینترنتی دارو حتی در صورت داشتن تائید صحت دارو و تاریخ ممنوع است .

وی تصریح کرد: بیشتر داروهایی که به صورت اینترنتی فروخته می شود تقلبی است چون داروهای مورد نیاز عموم مردم را به فروش نمی رسد بلکه بیشتر داروهای لوکس از این طریق توزیع می شود.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی مشهد به شهروندان توصیه کرد که مکمل های دارویی نیز از طریق داروخانه ها تهیه شود چون افرادی که از طریق اینترنت دارو می فروشند بیشتر به دنبال سودجویی هستند.

دکتر صابری به آیین نامه‌ای در باره سرنوشت داروهای تقلبی کشف شده اشاره کرد و گفت: داروهایی که خارج از نظام توزیع دارویی درکشور ضبط می شود باید معدوم شود چون انبار و خودروهای حمل دارو شرایط خاص خود را دارد به عنوان مثال اگر تاریخ مصرف دارویی 2 سال قید شده این زمان برای زمانی است که دارو در شرایط استاندارد نگهداری شود نه زمانی که در زیرزمین نگهداری و غیر استاندارد توزیع می شود.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی مشهد به برخی مراجعه کنندگان به بخش مسمومیت بیمارستان امام رضا (ع) مشهد اشاره کرد و گفت: بیشتر افراد به صورت سرپایی درمان می شوند با این حال دلیل مراجعه بخشی از مراجعه کنندگان به بخش مسمومیت های بیمارستان ناشی از مصرف این گونه داروهای‌خوراکی و مکمل هاست.

وی درباره خرید کالاهای بهداشتی اظهار داشت: شهروندان کالاهای بهداشتی را از مراکز معتبر خریداری کنند تا مشکلی به وجود نیاید.

دکتر صابری یادآور شد: مکمل های دارویی مجاز که بیشتر جوانان برای بدنسازی استفاده می کنند در داروخانه‌ها عرضه می شود و افراد می توانند با مراجعه به این مراکز مجاز مکمل مورد نیاز را تهیه کنند.


رپورتاژ
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
جشن عروسی
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
طرز تهیه روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه مدیریت
فروشگاه اسباب بازی بازیجو
نمایندگی برندها در ایران
نحوه کاشت ابرو و مزایای آن

لینک های مفید
افزایش فالوور اینستاگرام | آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول | فلزیاب |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.