تاريخ : | | نویسنده : barg-news

در میان فایل‌های عرضه شده این روزهای بازار زمین، حجم قابل توجهی از زمین‌های معرفی شده کم متراژ و با شرایط ویژه هستند.

به گزارش «دنیای اقتصاد»، در حالی که اغلب سازندگان تهرانی تصور می‌کنند برای ساخت و ساز باید بودجه کافی برای خرید زمینی با متراژ حداقل بیش از 300 مترمربع فراهم کنند این روزها عرضه فایل‌های زمین‌های کم متراژ نگرانی آنها را برای سرمایه‌گذاری و انجام فعالیت ساختمان‌ سازی کاهش داده است.

هر چند هنوز هم در تهران حجم زمین‌های کم متراژ در مقایسه با زمین‌های با متراژ بیش از 300 مترمربع کمتر است اما به نظر می‌رسد سازندگانی که برای متراژ‌های بالا بودجه کافی ندارند می‌توانند موارد بسیار مناسبی از زمین‌های با متراژ کمتر از 100 مترمربع را برای سرمایه‌گذاری خود انتخاب کنند.

براساس فایل‌های ارائه شده به بازار زمین‌های کوچک پایتخت حتی برخی از این زمین‌های خام با مجوز ساخت و پس از مرحله پرداخت عوارض به شهرداری به بازار فروش عرضه شده‌اند که گران‌تر بودن آنها نسبت به نرخ زمین در منطقه‌ای که در آن واقع شده هم به همین علت است.

بر این اساس روز گذشته در میان فایل‌های ارائه شده برای فروش زمین‌های مسکونی کوچک متراژ زمینی به مساحت 65 مترمربع از سوی فروشنده عرضه شده است؛ فروشنده این زمین که هر متر مربع از زمین خود را 3 میلیون و 230 هزار تومان و قیمت کل را 210 میلیون تومان قیمت گذاری کرده است علت گران‌تر بودن زمین خود را در مقایسه با نرخ منطقه، طی مراحلی همچون دریافت جواز برای ساخت 4 طبقه واحد مسکونی روی این زمین اعلام کرده است.

همچنین مالک دیگری در منطقه دارآباد برای زمینی به مساحت 100 مترمربع 150 میلیون تومان بابت فروش کل زمین و 1 میلیون و 500 هزار تومان برای فروش هر متر مربع آن درنظر گرفته و توضیح داده است که زمین وی سند قولنامه‌ای دارد و فاقد جواز ساخت است.

رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
جشن عروسی
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
طرز تهیه روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه مدیریت
فروشگاه اسباب بازی بازیجو
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | دوره آموزشی کفپوش سه بعدی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.