تاريخ : | | نویسنده : barg-news


فهرست برترین شرکتهای ارائه دهنده سرویس اینترنت در دی ماه امسال براساس تست سنجش سرعت که از سوی کاربران اینترنتی انجام شده است، در 3 بازه زمانی و 4 گروه اعلام شد.

به گزارش مهر، با راه اندازی سرویس سنجش سرعت اینترنت از سوی مرکز متما، هر ماه شرکتهای برتر ارائه دهنده خدمات اینترنت از لحاظ متوسط سرعت و کیفیت ارسال اینترنت به کاربران ارزیابی می شوند که در این زمینه از تستی که از سوی کاربران انجام می شود، باید کمک گرفت.

به نحوی که کاربران اینترنت با تست و اطلاع از سرعت واقعی اینترنت خود که از طریق دانلود نرم افزار ایرانی سنجش سرعت اینترنت امکان پذیر است در این ارزیابی شرکت می کنند.
 
در این نوع آزمایش کاربر با استفاده از مرورگر خود به سرور سنجش متصل شده و 2 طرف نرم افزار سنجش با تبادل بسته های مشخصی از اطلاعات و زمانبندی ارسال و دریافت بسته‌ها، متوسط سرعت اتصال کاربر را محاسبه می‌کند که سرعت محاسبه شده در این حالت، میزان پهنای باند استفاده نشده (ظرفیت خالی خط) در طول زمان آزمایش است.
 
تست سنجش سرعت اینترنت از آن جهت حائز اهمیت است که چنانچه بخشی از پهنای باند ارائه شده به کاربر توسط کاربر دیگری اشغال شده باشد میزان سرعت محاسبه شده کمتر از ظرفیت واقعی خط خواهد بود و به این ترتیب کم فروشی شرکتها در ارائه اینترنت واقعی به مشترکانشان مشخص می شود.
 
افزایش میزان استفاده کاربران از سنجش سرعت اینترنت
 
نگاهی به سرویس های ارائه شده از سوی شرکتهای برتر اینترنتی طی یک سال گذشته از افزایش تعداد سنجش سرعت اینترنت از سوی کاربران حکایت دارد؛ به نحوی که این موضوع باعث شده تا شرکتهای ارائه دهنده خدمات به این کاربران، به دلیل افزایش تعداد تستها با تفاوت چشمگیری نسبت به دیگر شرکتها در صدر برترین ارائه دهندگان جای گیرند.
 
در جداول برترین ارائه دهندگان اینترنت در دی ماه امسال بیشترین تستهای انجام گرفته مربوط به کاربران اینترنت با پهنای باند 512 کیلوبیت بر ثانیه بوده و شرکت آریانا گستر اسپادانا نیز برای نخستین بار در جمع برترین شرکتهای ارائه دهنده اینترنت برای اینترنت با سرعت دسترسی 128 و 256 کیلوبیت بر ثانیه قرار گرفت.   سرویس دهندگان برتر اینترنتی دی ماه
 
در دی ماه امسال مرکز متما تست سنجش سرعت کاربران اینترنت را در 3 بازه زمانی و 4 گروه با توجه به پارامتر دسترسی به سرعت 64 کیلوبیت، 128 کیلوبیت، 256 کیلوبیت و 512 کیلوبیت بر ثانیه تقسیم کرده و براساس آن برترین سرویس دهنده های اینترنتی دایل آپ، ADSL و وایمکس را اعلام کرد.
 
براین اساس شرکتهای شاتل، پارس آنلاین و نداگسترصبا و داده پردازی فناوا سرویس دهندگان برتر برای سرعت دسترسی 64 کیلوبیت برثانیه و در بازه های زمانی مختلف شناخته شدند و برای سرعت 128 کیلوبیت بر ثانیه نیز داده پردازی فناوا، عصر انتقال داده ها، پارس آنلاین، نداگستر صبا و ایرانسل برای بازه زمانی 1 تا 8 صبح و عصر انتقال داده ها، پارس آنلاین، ایرانسل، آریاگستر اسپادانا، نداگستر صبا و داده پردازی فناوا برای بازه زمانی 8 تا 16 بعدازظهر انتخاب شدند و در بازه زمانی 16 تا 24 نیز عصر انتقال داده ها، پارس آنلاین، نداگسترصبا، داده پردازی فناوا و ایرانسل سرویس دهندگان برتر سرعت 128 کیلوبیت برثانیه بودند.
 
علاوه بر این شرکتهای شاتل و پارس آنلاین و نداگسترصبا برای بازه زمانی 1 تا 8 صبح، پارس آنلاین، شاتل، ارتباطات مبین نت،آریاگستر اسپادانا، ایرانسل و نداگسترصبا برای بازه زمانی 8 تا 16 بعدازظهر و داده پردازی فناوا، شاتل، پارس آنلاین، ایرانسل و نداگسترصبا برای بازه زمانی 16 تا 24 به عنوان برترین ارائه دهندگان اینترنت به کاربران با سرعت دسترسی 256 کیلوبیت بر ثانیه در دی ماه معرفی شدند.
 
مرکز متما شرکتهای عصر انتقال داده ها، پارس آنلاین، شاتل، توسعه رسان پاسارگاد، ارتباطات مبین نت و نداگسترصبا را به عنوان سرویس دهنده های برتر برای سرعت 512 کیلوبیت بر ثانیه در بازه زمانی 1 تا 8 صبح انتخاب کرده و شرکتهای عصرانتقال داده ها، پارس آنلاین، شاتل، توسعه رسان پاسارگاد، ارتباطات مبین نت ، ایرانسل، داده پردازی فناوا و نداگسترصبا نیز سرویس دهنده های برتر به کاربران با این سرعت در بازه زمانی 8 تا 16 بعدازظهر شدند.
 
کاربران اینترنت پرسرعت، شرکتهای عصر انتقال داده ها،شاتل، پارس آنلاین، توسعه رسان پاسارگاد ، ارتباطات مبین نت، ایرانسل، نداگسترصبا و داده پردازی فناوا را نیز به عنوان سرویس دهنده های برتر سرعت 512 کیلوبیت برثانیه در بازه زمانی 4 بعدازظهر تا 12 شب در دی ماه انتخاب کردند.
 
جداول معرفی شرکتهای برتر ارائه دهنده اینترنت
 
به گزارش مهر، نتایج به دست آمده از تستهای کاربران اینترنت از اول تا 30 دی ماه به ترتیب در بازه های زمانی 1 تا 8 صبح، 8 تا 4 بعدازظهر و 4 بعدازظهر تا 12 شب و به نسبت سرعت دسترسی 64 کیلوبیت، 128 کیلوبیت و 256 کیلوبیت بر ثانیه به شرح زیر است:   برترین های 64 کیلوبیت    748636_orig.jpg   برترین های 128K   748634_orig.jpg   برترین های 256K   748635_orig.jpg   برترین های 512K   748633_orig.jpg


رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
جشن عروسی
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
طرز تهیه روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه مدیریت
فروشگاه اسباب بازی بازیجو
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.